ana menü
haberdar ol
e-posta adresiniz

arama

bağlantılar

Çarmıhtaki Ülkücü - Tanık ve Belgeleriyle Ağaca İpekçi'yi Neden Neden Öldürdü?

Çarmıhtaki Ülkücü - Tanık ve Belgeleriyle Ağaca İpekçi'yi Neden Neden Öldürdü?
Kitabın adı
Çarmıhtaki Ülkücü - Tanık ve Belgeleriyle Ağaca İpekçi'yi Neden Neden Öldürdü?
Yazar
Tamaşa F. Dural
ISBN
975-431-101-3
Baskı
5. Baskı
Baskı Yılı
2000
Sayfa
240 Sayfa
Kağıt
Avrupa Kağıt
Boyutları
13,5x19,5
Kapak Resmi
Özgür Ajans
Fiyat
13 TL
%40 indirimli (200.− TL ve üzeri yapılan alımlarda geçerlidir.) 7.8 TL

Tamaşa F. Dural, 1965 yılında Ankara da doğdu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümünü bitirdi. 1990 yılında Küçükçekmece Gazetesi'nde gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla 1991-92 Cumhuriyet, 1992-99 Tempo Dergisi, 2000'de de Yeni Binyıl Gazetesi'nde gazetecilik mesleğini devam ettirdi.

Yazılı basındaki çalışmalarının yanı sıra, çeşitli televizyon kanallarına program hazırlayarak, bu programların editörlüğünü yaptı. Aynı zamanda foto muhabirliği de yapan, Dural, fotoğraf dalında ödüller aldı.

"Aleviler ve Gazi Olayları" adlı bir de kitabı olan Tamaşa F. Dural, halen gazetecilik mesleğine devam ediyor.

İpekçi neden öldürüldü? Ağca'ya vur emrini kim verdi? Ağca'nın ilişkide olduğu MİT elemanları? Ağca'yı cezaevinden kaçıranlar, kaçırtanlar? İpekçi'nin öldürülmesine neden gösterilen Kaçakçılık Dosyası ve Milliyet Gazetesinin satışındaki ilişkiler? İpekçi cinayetinde MHP nin rolü? İpekçi cinayetine karışanlar bugün ne yapıyor? İpekçi davasının dünü-bugünü?

Bu kitapta, İpekçi cinayetindeki Silahlı Kuvvetlerden, MİT'e, uyuşturucu ve silah kaçakçılarından MHP'ye, emniyet teşkilatından, siyasetçilere uzanan ilişkiler yumağı, 21 yıldır ilk kez konuşan tanıkların anlatımları ve belgeleriyle ortaya konuyor.

Sorun Yayınları Kolektifi Teknik Büro