ana menü
haberdar ol
e-posta adresiniz

arama

bağlantılar

Emekçi Kadın Hareketinin Sorunları

Emekçi Kadın Hareketinin Sorunları
Kitabın adı
Emekçi Kadın Hareketinin Sorunları
Yazar
Kolektif
Orjinal Dil
Türkçe
ISBN
978-975-431-196-9
Baskı
1. Baskı
Baskı Yılı
2012
Sayfa
96 Sayfa
Kağıt
Avrupa Kağıt
Boyutları
13,5x19,5
Fiyat
9 TL
%40 indirimli (200.− TL ve üzeri yapılan alımlarda geçerlidir.) 5.4 TL

Emekçi Kadın Hareketinin Sorunları” isimli kitabımız kolektif çabalarla hazırlanmıştır.

Burjuvazinin resmî ve gayrıresmî tarih anlayışı ile resmî ve gayrıresmî ideolojisine dayalı kadın hareketleri ve örgütleri “Emekçi Kadın Hareketinin Birliği” sorununun yeni nitelikler kazanmasının önündeki engellerden biridir. Sosyalist kökenden geldiğini iddia eden kadın örgütleri dahi kapitalist Batı kaynaklı feminist örgütlerin büyük etkisi altındadır.

Sosyal muhalefet dinamiklerini programıyla uyumlandırıp sevk ve idare edecek Sınıf Partisi’nin kurmaylığından/güvencesinden yoksun bir emekçi kadın hareketi ise teori pratiği ile etkili olamamaktadır.

Siyaset sahnesinde; birleşik, ciddî, güçlü, güvenilir ve donanımlı bir Sınıf Partisi’nin yokluğunda emekçi kadın hareketi de sınıf kardeşleriyle buluşup bütünleşememekte dolayısıyla etkisiz kalmaktadır.

Emekçi Kadın Hareketinin Birliği” gibi önemli bir konuyu/sorunu Kasım 2011’de 30. İstanbul Kitap Fuarı’nda da gündeme getirmeyi uygun bulmuştuk. Kolektifimiz’in düzenlediği Panel-Söyleşi etkinliğimizde bu konuyu, konuşma sırasıyla; Derya Ulu (Sanat Cephesi Dergimizin Yazarı), Funda Karaosmanoğlu (İŞÇİ BİRLİĞİ Gazetemiz Çalışanı ve Yazar), Gülümser Seyitcemaloğlu (Proleter Devrimci Duruş Gazetesi Çalışanı ve Yazar) arkadaşlarımızın katılımı ile tartışmaya açtık. Etkinliğimiz ilgi ile izlendi.

Elimizdeki kitap etkinliğimizin ardından hazırlandı. Kitaba Turgay Ulu ile Babür Pınar arkadaşlarımızın bu konu ve sorunlar hakkındaki birer yazısının eklenmesini de ayrıca uygun bulduk.
Sorun Yayınları Kolektifi Teknik Büro