ana menü
haberdar ol
e-posta adresiniz

arama

bağlantılar

100 Aykırı Soruda Türkiye’yi Anlamak

100 Aykırı Soruda Türkiye’yi Anlamak
Kitabın adı
100 Aykırı Soruda Türkiye’yi Anlamak
Yazar
Yalçın Karadaş
ISBN
978-975-431-177-8
Baskı
1. Baskı
Baskı Yılı
2009
Sayfa
112 Sayfa
Kağıt
Avrupa Kağıt
Boyutları
13,5x19,5
Kapak Resmi
Kolaj
Fiyat
9 TL
%40 indirimli (200.− TL ve üzeri yapılan alımlarda geçerlidir.) 5.4 TL

İlerici ve demokrat düşünce-davranış çizgisiyle öne çıkan Yalçın Karadaş’ın Sorun Yayınları-Halkların Tarih-Kültür Dizisi’nden yayımlanan ikinci kitabıdır.

“100 Aykırı Soruda Türkiye’yi Anlamak” isimli çalışma çok yönlü hayatî ve can alıcı soru ve sorunları gündeme taşımakta ve kendi özgün bakış açısıyla cevaplamaktadır.

Yazar “aykırı soru sorma” yöntemiyle insanımızı düşündürmekte-ajite etmekte ve insanlığın sosyal / evrensel kurtuluş mücadelesine meşrebince katkı getirmeyi amaçlamaktadır.

Emperyalist-kapitalizmin sömürücü ve sömürgeci yöntemlerle emekçi halkları birbirine karşı konuşlandırdığı sancılı bir süreçten geçiyoruz. İşçi sınıfı ve emekçi halklar; soru sormak, sorunları irdelemek, doğruların-haklıların yanında taraf olmak, ideolojik-politik-örgütsel seçimlerini doğru biçimlerde yaparak ayağa kalkmak, direnmek, hak aramak zorundadır.

Yalçın Karadaş; sistemin yabancılaştırdığı, ulusal-sosyal-evrensel kurtuluşlarının nerede olduğunu henüz göremeyen “sağ” kesimdeki emekçi insanların sorularını daha fazla öne çıkarırken, “sol” cenahta da tartışılan sorulara da cevaplar verilmesini uygun bulmaktadır.

Sosyal sınıf, sosyolojik emekçi halklar gerçekliği, coğrafyamızda yaşayan Türk, Kürt, Çerkes, Laz, vb. halklar, din, milliyet, millet, ırk, etnisite, devlet, demokrasi, barış, parti, örgüt, İslâm, Alevi, sol, solcu, sosyalist kavramları, terör, terörizm, ahlâk, kültür, kimlik-kişilik ve benzeri yüz aykırı soru özgün cevaplarıyla elimizdeki kitabın içeriğini oluşturmaktadır.

Sorun Yayınları Kolektifi Teknik Büro